g/genymotion-logo.png

Genymotion

Genymotion to jeden z najlepszych emulatorów Androida na PC. Cechuje go szybka praca, zapewnia on wygodne sprawdzenie zdolności aplikacji do pracy. Emulator Genymotion to udoskonalony następca AndroidVM. Jest on skierowany do szerokiego grona użytkowników i może być stosowany w „tandemie” z systemami operacyjnymi Windows, MacOS i Linux.

Dla prawidłowej pracy emulatora należy zainstalować na komputerze VirtualBox. Występuje płatna i bezpłatna jego wersja. Pierwszy wariant posiada bardziej szerokie możliwości. Na przykład wśród jego zalet należy wyodrębnić funkcję Multi-touch. Będzie ona użyteczna dla dużych zespołów, które specjalizują się w opracowaniu oprogramowania dla systemu operacyjnego Android. 

Osobliwości Genymotion:

 1. Szybkie uruchomienie emulatora.
 2. Natychmiastowe uruchomienie obrazów Android, który już były ustawione.
 3. Możliwość emulacji bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.
 4. Emulacja Internetu za pomocą różnych technologii.
 5. Występowanie trybu wyświetlania na pełnym ekranie.
 6. Obsługa ADB.
 7. Obsługa trzech systemów operacyjnych: Windows, Mac и Linux.
 8. Można pobierać aplikacje z Google Play.
 9. Możliwość emulacji lampy błyskowej i kamery.

Nie są to już wszystkie osobliwości tego emulatora. Należy również wymienić występowanie wtyczek do Eclipse. Ten emulator cechuje najszybsza praca wśród podobnych programów. Dla twórców mobilnych aplikacji przewidziana jest Android Studio.

W płatnej wersji emulatora dostępna jest możliwość wymiany IMEI wirtualnego urządzenia. Użytkownicy również, w razie konieczności, mogą całkowicie zresetować ustawienia wirtualnego urządzenia na systemie operacyjnym Android. W tym celu przewidziana jest opcja Factory Reset. Przed zabraniem się do pracy należy pobrać i zainstalować emulator.


Wady emulatora Genymotion:

 1. Brak interfejsu w języku polskim.
 2. Brak emulacji połączeń głosowych

Aby rozpocząć pracę, należy przejść prostą rejestrację, a potem pobrać i zainstalować sam emulator Androida Genymotion, po czym można zaczynać emulację aplikacji Android na komputerze.

Pobierz Android Emulator Genymotion:


Genymotion za pomocą VirtualBox Genymotion bez VirtualBox